Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony
Artboard 32 Artboard 5 Artboard 19

Aiton Caldwell i Datera łączą się i intensywnie rekrutują

Gdańskie spółki technologiczne, dostarczające rozwiązania telekomunikacyjne, Aiton Caldwell SA oraz Datera SA ogłosiły pod koniec ubiegłego roku plany połączenia. Zarządy obu firm podpisały już w tej sprawie oficjalne dokumenty, finalizacja procesu fuzji przewidywana jest na kwiecień 2014 roku. Jednocześnie z formalnościami dotyczącymi połączenia, trwa intensywny proces rekrutacji, związany z planowanym rozwojem spółki. 

Dynamiczny rozwój

Strategia rozwoju połączonej organizacji zakłada osiągnięcie za trzy lata przychodów na poziomie 50-60 mln rocznie, co umożliwi przejście z New Connect na główny parkiet Warszawskiej Giełdy.

Zmiany, jakie zaszły w obydwu firmach na przestrzeni ostatnich miesięcy są widoczne gołym okiem. Obok dotychczasowych biur w Gdańsku (Gdański Park Naukowo-Technologiczny) i Poznaniu (Poznański Park Naukowo-Technologiczny), powstał również oddział w Warszawie. Docelowo przewidziany jest rozwój sieci sprzedaży, opartej o największe polskie miasta, m.in. Katowice i Kraków. 

HR-owe wyzwanie

Fuzja Aiton Caldwell i Datera to duże wyzwanie także dla działu HR. Konsekwencją dynamicznego rozwoju jest równie dynamiczne zwiększenie zatrudnienia. Obecnie Aiton Caldwell i Datera prowadzą rekrutacje na wiele stanowisk jednocześnie – zarówno techniczne, handlowe, specjalistyczne, jak i menadżerskie. Poszukiwani są między innymi: Dyrektor Rozwoju Oprogramowania, Kierownik Marketingu, Front End Developer, Inżynier Oprogramowania a także Kierownik Sprzedaży Pośredniej oraz Key Account Managerowie, do kilku lokalizacji w Polsce. 

Proces przyjmowania aplikacji na poszczególne stanowiska potrwa do 15 lutego 2014. 

„Stawiamy przede wszystkim na wiedzę, doświadczenie i profesjonalizm. U kandydatów będziemy również szukać postaw takich jak praca zespołowa, poczucie odpowiedzialności, inicjatywa i pomysłowość, ale również determinacja w działaniu i zaangażowanie.” mówi  Małgorzata HrywniakHR Manager w Aiton Caldwell SA.

Aktualne oferty pracy można znaleźć w sekcji Kariera na stronach www.datera.pl i www.aitoncaldwell.pl.