Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony
Artboard 32 Artboard 5 Artboard 19

Aiton Caldwell i Datera odpowiedzialni społecznie

Aiton Caldwell SA, wspólnie z partnerem technologicznym Datera SA, kontynuuje rozpoczęty w ubiegłym roku program wspierania podopiecznych Domu Dziecka w Elblągu. Z tej okazji dnia 17 listopada, w ramach corocznego wyjazdu firmowego, w elbląskim Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbędą się warsztaty teatralne dla dzieci oraz pracowników firmy. Inicjatywa ma na celu przekazanie podopiecznym wartości związanych z kulturą oraz rozwinięcia ich zamiłowania do teatru.

W wydarzeniu weźmie udział około 120 osób. Wśród nich znajdą się pracownicy gdańskich firm, podopieczni Socjalizacyjnej Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Elblągu oraz artyści z CSE Światowid. Zostaną oni podzieleni na kilka grup, z których każda będzie miała za zadanie stworzyć krótkie przedstawienie artystyczne. W ramach projektu przygotują oprawę wydarzenia, scenografię oraz gadżety muzyczne. Uczestników w warsztatach wesprą profesjonalni animatorzy, którzy zapoznają dzieci z tajnikami gry aktorskiej. Będzie to okazja dla dzieci na zobaczenie teatru od kulis oraz poznanie procesu powstawania spektakli teatralnych. Całość zostanie uwieńczona wspólnym odegraniem przedstawienia.

Pełny dzień pracy zostanie zarejestrowany przez operatora kamery w celu przygotowania reportażu poświęconego warsztatom. Projekt możliwy jest dzięki uprzejmości Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu, który specjalnie na ten dzień udostępnia uczestnikom sale teatralne wraz z zapleczem artystycznym.

Aiton Caldwell od lat należy do grona firm mocno zaangażowanych społecznie, czego dowodem są liczne wyróżnienia i nagrody. Na tegorocznej gali „Firma z przyszłością”, organizowanej przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw, już drugi rok z rzędu został m.in. uhonorowany tytułem „Firmy odpowiedzialnej w biznesie”.