Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony
Artboard 32 Artboard 5 Artboard 19

Aiton Caldwell nagrodzony podczas Pomorskich Gryfów Gospodarczych

Firma Aiton Caldwell SA otrzymała II nagrodę w kategorii „Innowacyjne Przedsięwzięcie” w ramach XIII edycji Konkursu o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy 2012”. Nagrody w tej kategorii przyznane zostały po raz pierwszy w historii konkursu. Zajęcie drugiego miejsca uhonorowane zostało nagrodą pieniężną w wysokości 20 tys. zł.

W gdańskim Dworze Artusa odbyła się 13 już uroczysta gala prestiżowej Nagrody Pomorskiej "Gryf Gospodarczy", przyznawanej przez Marszałka Województwa Pomorskiego i Pomorską Radę Przedsiębiorczości. Kapituła konkursu uhonorowała statuetkami Gryfa Gospodarczego 2012 przedsiębiorstwa w czterech głównych kategoriach: mikro, mała, średnia i duża firma.

Tegoroczna edycja Gryfów Gospodarczych odbyła się pod hasłem "Innowacje". Samorząd wojewódzki ufundował specjalne nagrody pieniężne dla firm oferujących najbardziej nowatorskie produkty i usługi. Statuetkę za drugie miejsce oraz nagrodę w wysokości 20 tys. zł otrzymała gdańska firma Aiton Caldwell SA. Wyróżnienie zostało przyznane za stworzenie i uruchomienie innowacyjnych rozwiązań teleinformatycznych na polskim rynku – Vanberg Systems i Smarto, które powstały w ciągu ubiegłego roku.

„Gryf Gospodarczy to najbardziej prestiżowa nagroda dla firm z województwa pomorskiego. Jako spółkę działającą na tak dynamicznym i nowatorskim rynku, jak telekomunikacja i IT, niezwykle cieszy nas wyróżnienie właśnie w kategorii innowacyjność. Jest to już druga tego rodzaju nagroda w tym roku, po tytule Regionalny Lider Innowacyjności. Utwierdza nas w przekonaniu o słusznie obranej drodze rozwoju i daje motywację do dalszej wytężonej pracy.”powiedział Jan Wyrwiński, Prezes Zarządu Aiton Caldwell SA.

W ubiegłorocznej edycji Aiton Caldwell SA, funkcjonujący jeszcze pod nazwą FreecoNet Tlenofon SA, był nominowany w jednej z głównych kategorii konkursu – małe przedsiębiorstwo.

Gryf Gospodarczy przyznawany jest corocznie od 2000 roku. Celem konkursu jest promocja przedsiębiorczości i aktywności gospodarczej przedsiębiorstw województwa pomorskiego poprzez prezentację i promowanie firm, które mają korzystny wpływ na rozwój gospodarczy województwa oraz promowanie korzystnego i pożądanego wizerunku gospodarczego.