Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony
Artboard 32 Artboard 5 Artboard 19

Aiton Caldwell SA Gepardem Biznesu 2016

Konkurs Gepardy Biznesu odbywa się corocznie nieprzerwanie od 2006 roku z inicjatywy Instytutu Europejskiego Biznesu. Wyróżnienie jest przyznawane na podstawie danych finansowych dostarczanych Instytutowi przez wywiadownie gospodarcze. Do analizy kwalifikowane są firmy, które w latach 2013 -2014 miały każdego roku ponad pół milion złotych przychodów netto, więcej niż 10 tys. zł zysku netto oraz dodatnią wartość kapitału.

AC-wiadomosci-gepard_2016-ilustracja1

Kryterium wyróżnienia były wartość rynkowa na koniec marca 2014 i koniec marca 2016 przez porównanie tych wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz zmiana wartości rynkowej spółki.

Aiton Caldwell SA w raportowanym okresie osiągnął 454% wzrostu wartości rynkowej, trafiając do elitarnego grona najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce.

Lata 2014 – 2016 to okres dużych zmian w spółce. Dnia 2 czerwca 2014 roku, Aiton Caldwell SA sfinalizował proces połączenia ze spółką Datera SA. Oferta produktowa spółki po połączeniu została oparta o dwie marki: FCN (dawniej FreecoNet) oraz Datera. Tym samym firma skierowała swoją ofertę zarówno do mikrofirm, jak i dużych przedsiębiorstw potrzebujących profesjonalnych narzędzi dla telemarketingu. Nasz rozwój nie byłby możliwy bez dobrego zrozumienia potrzeb klientów oraz nieustannego poszukiwania szans rynkowych.

Przyznane wyróżnienie jest dla nas dowodem, że obrana przez nas strategia rozwoju jest słuszna.

Zarząd Aiton Caldwell SA