Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony
Artboard 32 Artboard 5 Artboard 19

Aiton Caldwell SA jutro zadebiutuje na NewConnect

Aiton Caldwell SA, lider hostowanych usług telekomunikacyjnych (SaaS) dla polskiego sektora MSP, 9 grudnia br. zadebiutuje na rynku NewConnect. Wartość oferty prywatnej wyniosła 1,68 mln zł. Spółka będzie 160. debiutantem w 2011 roku oraz 339. podmiotem notowanym na rynku NewConnect.

OFERTA PRYWATNA

W ramach oferty prywatnej Aiton Caldwell SA zostało wyemitowanych 84 tys. akcji serii D w cenie 1 zł za walor, które nabyło łącznie 36 inwestorów, w tym jeden inwestor instytucjonalny. Pozyskany kapitał w wysokości 1.680.000 zł zostanie przeznaczony na konsolidację krajowego rynku VoIP, ekspansję na rynki międzynarodowe oraz rozbudowę dotychczasowych kanałów sprzedaży dla nowych produktów i marek. Poza akcjami serii D, do obrotu giełdowego zostanie również wprowadzonych 500.000 akcji zwykłych na okaziciela serii A, 9.182 akcji zwykłych na okaziciela serii B oraz 409.091 akcji zwykłych na okaziciela serii C.

Autoryzowanym Doradcą spółki jest M&M Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o.

Pojawienie się na alternatywnym rynku obrotu to jeden z etapów przyjętej strategii rozwoju. Spółka konsekwentnie realizuje cele biznesowe, oferując swoje rozwiązania za pośrednictwem trzech linii produktowych: Vanberg Systems, FreecoNet oraz Smarto. Wprowadzenie wszystkich marek było poprzedzone gruntowną analizą rynku oraz zapotrzebowania klientów na tego typu usługi.

„Rynek NewConnect został stworzony z myślą o firmach z branży technologicznej, które planują inwestycje w swoją innowacyjność. Chcemy rozwijać się i budować naszą wartość w oparciu o stabilny akcjonariat. Jako podmiot notowany na alternatywnym rynku obrotu papierami nauczymy się skutecznej komunikacji z inwestorami oraz otoczeniem biznesowym. Konieczność regularnego informowania o najważniejszych wydarzeniach w Spółce czyni nas bardzo transparentnym podmiotem, co przełoży się na większy prestiż oraz wiarygodność biznesową w oczach naszych klientów oraz partnerów” twierdzi Jan Wyrwiński, Prezes Zarządu Aiton Caldwell SA.

„Pragnę gorąco podziękować wszystkich inwestorom za okazane nam w ofercie prywatnej zaufanie. Dołożymy wszelkich starań, aby nie zawieść Państwa oczekiwań”dodaje Jan Wyrwiński.

WYNIKI FINANSOWE

Wcześniej Spółka poinformowała o wynikach finansowych za okres trzech kwartałów br, Przychody ze sprzedaży wyniosły 7 mln złotych wzrastając o 36 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W tym samym okresie EBITDA wyniosła 1,5 mln złotych i była wyższa o 18 proc. wobec pierwszych trzech kwartałów 2010 roku. Narastający zysk netto osiągnął wartość 100 tys. zł, głównie z powodu poniesienia znacznych kosztów wynikających z uruchomienia nowych linii produktowych.