Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony
Artboard 32 Artboard 5 Artboard 19

Aplikacja mobilna FreecoNet już dostępna w Google Play

FreecoNet, wiodący operator VoIP w Polsce, udostępnił darmową aplikację służącą do zarządzania kontem przez telefon typu smartfon. Nowe narzędzie jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania użytkowników w kwestii rozwiązań mobilnych. To idealne rozwiązanie dla osób prowadzących aktywny tryb życia oraz ceniących sobie pełną i stałą kontrolę nad swoimi wydatkami. Aplikacja dostępna jest do pobrania w sklepie internetowym Google Play.

Aplikacja mobilna ułatwia kontrolę nad kontem oraz umożliwia korzystanie z wybranych usług FreecoNet poprzez smartfona. Łatwy w obsłudze interfejs pozwala m.in. na sprawdzenie billingów, synchronizację kontaktów oraz zestawienie wybranych połączeń. Dodatkowo poprzez aplikację użytkownik może korzystać z usługi Wirtualny Fax przez smartfona. Wystarczy telefonem zrobić zdjęcie danego dokumentu i przesłać go na wskazany numer faksowy. Po chwili plik zostanie dostarczony do odbiorcy.

„Wirtualny Fax to najbardziej popularna usługa FreecoNet. Korzystają z niej zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni. Teraz, dzięki aplikacji mobilnej mogą oni wysyłać i odbierać faksy wszędzie tam, gdzie się znajdują. To duże ułatwienie, szczególnie dla osób, które dużo czasu spędzają poza biurem.”przekonuje Paweł Gruszecki, Business Manager FreecoNet, Aiton Caldwell SA.

Aplikacja pozwala również na synchronizację wszystkich numerów z telefonu i konta FreecoNet. Dodatkowo, dzięki usłudze Zestaw Połączenie, możliwe jest zrealizowanie rozmowy telefonicznej dwóch osób poprzez wpisanie w aplikację wybranych numerów rozmówców. Połączenie nawiązane zostanie za pośrednictwem FreecoNet, nie generując kosztów u operatora GSM.

„Śledząc trendy na rynku, łatwo zauważyć, że obecnie praca jest coraz bardziej mobilna, a telefon już dawno stał się nieodłącznym narzędziem do wykonywania codziennych obowiązków. To właśnie dlatego staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i udostępniać im rozwiązania, dopasowane do ich konkretnych potrzeb. Aplikacja, którą właśnie wprowadzamy na rynek, to nasz pierwszy krok na drodze projektowania rozwiązań mobilnych.”dodaje Paweł Gruszecki.

Badania klientów FreecoNet przeprowadzone w marcu br. pokazały, że już co piąty użytkownik korzysta z platformy poprzez telefon komórkowy. Informacja ta potwierdziła wcześniejsze założenia o zapotrzebowaniu na rozwiązania mobilne wśród klientów, tym samym ich projektowanie i rozwijanie stało się priorytetowym kierunkiem rozwoju marki.

 
Aplikacja jest dostępna za darmo poprzez internetowy sklep Google Play