Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony
Artboard 32 Artboard 5 Artboard 19

Dynamiczny rozwój Aiton Caldwell SA

Aiton Caldwell SA to lider hostowanych usług telekomunikacyjnych (SaaS) dla firm z sektora MSP oraz klientów indywidualnych. Spółka z powodzeniem przeszła proces rebrandingu wprowadzając nowe marki na polski rynek. W październiku br. planuje zadebiutować na rynku NewConnect.

Gdańska spółka to połączenie młodości z kreatywnością i zapałem, wynikającymi z ciągłego bycia w centrum wydarzeń technologicznych. Ośmioletnie doświadczenie nabyte w projektowaniu, wdrażaniu i zarządzaniu systemami telekomunikacyjnymi opartymi na protokole IP wsparte stałą współpracą ze środowiskiem naukowo – badawczym zaowocowało ofertą unikalnych i innowacyjnych rozwiązań telekomunikacyjnych bazujących na cloud computingu. Model ten zastępuje dotychczasowe systemy fizyczne, dostarczając w zamian usługi dostępne na zewnętrznej platformie telekomunikacyjnej.

Nazwa spółki oficjalnie zmieniona została w kwietniu br. – był to jeden z kluczowych elementów strategii zakładającej sprawne zarządzanie kilkoma markami, konsolidację branży oraz debiut na rynku NewConnect. Obecnie Aiton Caldwell SA, oferuje rozwiązania telekomunikacyjne za pośrednictwem własnych linii biznesowych:

  • FreecoNet – z szacowanym na 40 proc. udziałem w rynku VoIP, dedykowany klientom indywidualnym oraz firmom z segmentu SOHO.
  • Vanberg Systems – zaawansowany i kompleksowy system telekomunikacyjny stanowiący alternatywę dla tradycyjnych usług operatorów telekomunikacyjnych.
  • w III kw. br nastąpi debiut trzeciej marki działającej w ramach Grupy, rozwiązania stworzonego z myślą o firmach w początkowej fazie rozwoju, tzw. start-upach.

Funkcjonowanie każdej z marek oparte jest na platformie telekomunikacyjnej działającej w technologii SaaS, która umożliwia dostęp do wszelkich usług za pośrednictwem internetu. Usługi te można integrować z dowolnym systemem IP oraz z systemami tradycyjnymi, co daje właściwie nieograniczone możliwości komunikacji. Wyłącznym warunkiem korzystania z rozwiązań FreecoNet czy Vanberg Systems jest stały dostęp do internetu, gwarantujący bieżącą aktualizację systemu telekomunikacyjnego. Kontakt z platformą zachodzi przez przyjazny interfejs, umożliwiający elastyczne dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Grupa Aiton Caldwell stawia na dynamiczny i konsekwentny rozwój. W chwili obecnej spółka znajduje się na etapie przygotowań do debiutu na NewConnect, planowanego na III kwartał br. W ramach przeprowadzonej oferty prywatnej pozyskano prawie 2 mln zł, które posłużyć mają do konsolidacji rynku VoIP oraz ekspansji na rynki zagraniczne. Spółka, będąc liderem na polskim rynku telefonii internetowej, coraz poważniej myśli o wejściu na rynki Europy Środkowo-Wschodniej oraz Stanów Zjednoczonych.