Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony
Artboard 32 Artboard 5 Artboard 19

FreecoNet: Nie płać za roaming za granicą

FreecoNet, lider polskiego rynku VoIP, przedstawia nową propozycję dla osób wyjeżdżających na wakacje za granicę. Na rynku pojawiła się właśnie aplikacja mobilna, umożliwiająca korzystanie z FreecoNet przy użyciu smartfona bez konieczności aktywacji roamingu. Dzięki temu nawet za granicą użytkownicy mogą rozmawiać przez telefon komórkowy za darmo lub za grosze. Za każdym razem, gdy znajdą się w zasięgu sieci Wi-Fi.
 
Wakacyjne wyjazdy za granicę z roku na rok zyskują na popularności. W odpowiedzi na to, FreecoNet przygotował doskonałe rozwiązanie – aplikację mobilną umożliwiającą dzwonienie za darmo lub za grosze zarówno do Polski, jak i na lokalne numery zagraniczne. Bez umowy, bez abonamentu i bez roamingu. Wystarczy dostęp do internetu.
 
„FreecoNet to oferta dla ludzi, którzy cenią wygodę i nie lubią przepłacać. Telefon do domu – by podzielić się swoimi wrażeniami, telefon do hotelu – by potwierdzić rezerwację pokoju, telefon na informację turystyczną – by dowiedzieć się gdzie znajduje się muzeum. To tylko niektóre sytuacje, które pokazują, że FreecoNet świetnie sprawdza się za granicą. Koszt każdego z tych połączeń to kilka groszy za minutę. Korzystając z roamingu ta sama rozmowa kosztowałaby nawet kilka złotych. Ja nie mam wątpliwości, co się bardziej opłaca.”mówi Paweł Gruszecki, Business Line Manager FreecoNet, Aiton Caldwell SA.
 
Rejestrując się we FreecoNet, użytkownik wybiera swój numer telefonu. Korzystając z aplikacji mobilnej w smartfonie cały czas dostępny jest pod tym właśnie numerem stacjonarnym – każdy więc może się do niego dodzwonić. Dodatkowo, FreecoNet, w odróżnieniu do operatorów komórkowych, nie pobiera opłat za odbieranie połączeń za granicą.
 
Aby móc rozmawiać bez roamingu, wystarczy założyć konto we FreecoNet i zainstalować aplikację mobilną Cloud Softphone na swoim smartfonie. Aplikacja dostępna jest dla systemów Android i iOS. Od chwili rejestracji wybrany numer telefonu jest aktywny, dzięki czemu użytkownik może odbierać połączenia oraz dzwonić za darmo w sieci FreecoNet. By dzwonić na numery spoza sieci FreecoNet, wystarczy doładować konto.
 
„Warto pamiętać, by korzystając z FreecoNet w komórce sprawdzić czy znajdujesz się w zasięgu sieci WiFi. Jeśli połączenie odbywa się poprzez sieć komórkową, dodatkowo poniesiesz koszt transmisji danych według stawek swojego operatora GSM. Na szczęście większość lokali, hoteli, przestrzeni miejskich udostępnia darmową sieć WiFi, dzięki czemu korzystając z FreecoNet płacisz jedynie za połączenia.”dodaje Paweł Gruszecki.
 
Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.tanifon.pl. Aplikację Cloud Softphone można pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.