Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony
Artboard 32 Artboard 5 Artboard 19

Nowa oferta Aiton Caldwell dla MSP

Aiton Caldwell SA (wcześniej FreecoNet Tlenofon SA) – lider telefonii VoIP oraz telekomunikacyjnych rozwiązań SaaS w Polsce – uruchomił nową, innowacyjną ofertę dedykowaną sektorowi MSP. Vanberg Systems jest odpowiedzią spółki na rosnące zapotrzebowanie klientów biznesowych na kompleksowe usługi telekomunikacyjne. 

W ramach przyjętej strategii rozwoju Spółka poszerzyła swoją dotychczasową ofertę produktową o rozwiązanie Vanberg Systems – zaawansowany i kompleksowy system telekomunikacyjny z jednym punktem serwisu i jedną fakturą, zastępujący dotychczasowe, mniej efektywne i droższe rozwiązania dostępne u różnych dostawców. Platforma łączy usługi centrali telefonicznej oraz zaawansowanych urządzeń technicznych w jeden pakiet.

Klienci w ramach miesięcznego abonamentu otrzymują dostęp do nowoczesnych usług stanowiących tzw. bazę systemu, składającą się z centralki w modelu SaaS (Software as a Service), panelu www, numerów stacjonarnych i faksowych oraz podstawowych usług niezbędnych do funkcjonowania profesjonalnego systemu telekomunikacyjnego. Ponadto firma ma możliwość rozbudowania systemu do swoich indywidualnych potrzeb za pomocą dodatkowych modułów, takich jak m.in.: rejestrator połączeń, moduł do zarządzania połączeniami w czasie rzeczywistym czy integracji z www. Dla każdego pracownika dobierane są także odpowiednie pakiety, składające się z numerów, minut oraz nowoczesnych telefonów biurowych. Usługa działająca w modelu SaaS oznacza, że klient korzysta z oprogramowania za pomocą połączenia przez Internet – nie ma więc problemów z okablowaniem; nie pojawiają się też żadne koszty inwestycyjne. W zamian korzystający będzie miał dostęp do zawsze aktualnego systemu telekomunikacyjnego. Dodatkowo, w ramach umowy Spółka oferuje pełne doradztwo i wsparcie na każdym etapie współpracy. Od momentu wdrożenia usługi firmie zostaje przydzielony indywidualny doradca.

Debiut rynkowy został poprzedzony szerokimi badaniami, mającymi na celu zdiagnozowanie realnego zapotrzebowania na tego typu usługę. "Z przeprowadzonych badań, jak również rozmów, które odbyliśmy z klientami FreecoNet Tlenofon SA wynika, iż 80 proc. firm dostrzega możliwość zoptymalizowania kosztów poprzez korzystanie z usług u jednego dostawcy, a 75% badanych widzi korzyści z samego faktu, że oferta jest dostępna w formie pakietu. Mogę zdradzić, że prowadzimy już kilka zaawansowanych rozmów w kwestii nawiązania długofalowej współpracy z kilkoma poważnymi podmiotami " – mówi Jan Wyrwiński, prezes Aiton Caldwell SA.

"Obecna wartość całego rynku usług telekomunikacyjnych szacowana jest na około 40 mld złotych, z czego ponad 70% stacjonarnych usług głosowych znajduje się ręku jednego podmiotu – Telekomunikacji Polskiej SA. Platforma komunikacyjna Vanberg Systems jest alternatywą dla standardowych usług, oferowanych przez ogólnopolskich operatorów. Firma otrzymuje od jednego dostawcy pełen pakiet rozwiązań, którego miesięczny koszt – w zależności od liczby pracowników – waha się od 300 do 1100 zł netto. Szacujemy, iż w perspektywie najbliższych kilku lat nasz udział w krajowym rynku telekomunikacyjnym osiągnie poziom kilku procent"dodaje prezes Jan Wyrwiński.

We wrześniu br., Aiton Caldwell zadebiutuje na alternatywnym rynku NewConnect. W ramach oferty prywatnej Spółka pozyska około 2 mln złotych, które przeznaczy m.in. na kontynuację procesu konsolidacji polskiego rynku VoIP, ekspansję na sąsiednie rynki (głównie kraje Europy Centralnej oraz Wschodniej) oraz budowanie kanałów sprzedaży pośredniej i bezpośredniej dla nowych marek, m.in. Vanberg Systems.

Więcej informacji o Vanberg Systems: www.vanbergsystems.pl.