Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony
Artboard 32 Artboard 5 Artboard 19

SMARTO otrzymało Srebrny Medal Innowacje 2011

SMARTO – innowacyjny produkt firmy Aiton Caldwell SA, stworzony specjalnie z myślą o startupach – otrzymał Srebrny Medal Innowacje 2011. Wyróżnienie przyznano podczas tegorocznych targów Technicon – Innowacje organizowanych przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA. W ocenie Kapituły Konkursu podkreślono innowacyjność projektu, wysoką funkcjonalność, użyteczność i skalę zastosowania wraz z przewidywalnym wpływem na środowisko. Doceniono etap procesu wdrożenia oraz potencjalne możliwości biznesowe i spełnienie w danej dziedzinie wymagań Unii Europejskiej. 

„Innowacje 2011 to pierwsza nagroda dla SMARTO, zdobyta już w pierwszym tygodniu po debiucie na rynku. Prestiżu dodaje fakt, iż w celu uwiarygodnienia zalet własnego rozwiązania wskazane było załączenie opinii fachowców z danej dziedziny”powiedział Michał Mysiak, Product Manager SMARTO, Aiton Caldwell SA.

SMARTO to zintegrowany system, dostępny za pośrednictwem internetu, który łączy w sobie usługi telekomunikacyjne, hostingowe oraz rozwiązania odpowiedzialne za bezpieczeństwo danych (backupowe, antywirusowe), wspierające funkcjonowanie i zarządzanie biznesem. Rozwiązanie oferuje zintegrowane, skalowalne i elastyczne zaplecze techniczne umożliwiające prowadzenie biznesu w sposób efektywny. Opiera się na udostępnianiu swoich produktów i usług przez internet w oparciu o model SaaS (Software as a Service). Projekt realizowany jest wspólnie z firmą SuperHost.pl, jednym z liderów profesjonalnych usług hostingowych w Polsce, która dostarcza m.in. pocztę e-mail, hosting stron www oraz serwery internetowe.

Targi Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji Technicon – Innowacje 2011 odbyły się w Gdańsku po raz siódmy. Głównym przesłaniem targów dedykowanych branży naukowo-technicznej jest promocja środków naukowo-badawczych i firm innowacyjnych, pokazy nowych technologii i wynalazków, prezentacja osiągnięć naukowych i badawczych, uczelni i instytutów. Zarówno młodzi, jak i doświadczeni twórcy i wynalazcy zaprezentowali nowoczesne technologie oraz ponad 100 wynalazków i projektów z różnych dziedzin. Patronat honorowy nad Targami sprawują: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Gospodarki, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Prezes Urzędu Patentowego RP.