Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony
Artboard 32 Artboard 5 Artboard 19

Studenci Rouen Business School w Aiton Caldwell SA

Aiton Caldwell znalazł się w gronie firm, które na przełomie lutego i marca br. przyjmowały u siebie studentów Master in International Projects z prestiżowej Rouen Business School, uznawanej przez „Financial Times” za jedną z najlepszych szkół zarządzania we Francji, a także w całej Europie.

Wizyta odbyła się w ramach programu European Emerging Market Seminar In Poland 2012 współorganizowanego przez Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. W trakcie trwających tydzień warsztatów grupa sześciu studentów miała możliwość przyjrzenia się z bliska funkcjonowaniu firmy oraz kulturze organizacji pracy. Z kolei głównym projektem była współpraca ze specjalistami z Działu Eksportu Aiton Caldwell SA nad analizą rynku francuskiego pod kątem ewentualnej ekspansji spółki w tym kierunku. Efektem prac było przygotowanie raportu oceniającego szanse i możliwości wejścia firmy na francuski rynek telekomunikacyjny. 

Politechnika Gdańska współpracuje z Rouen Business School już od wielu lat. W ramach wymiany, każdego roku do Polski przyjeżdżają najzdolniejsi studenci, w celu uczestnictwa w kilkudniowych warsztatach praktycznych w lokalnych, współpracujących z Politechniką, firmach. Wszystkie zajęcia realizowane są w języku angielskim. Studenci dzieleni są na kilkuosobowe grupy i przydzielani do wybranych projektów, organizowanych w ramach przedsiębiorstw. Podczas swojego pobytu pracują nad realnymi projektami, obejmującymi marketing, zarządzanie, strategię oraz HR. Poza Aiton Caldwell SA w tegorocznej edycji wzięły także udział takie firmy jak: Intel Corporation, Young Digital Poland, Jeppesen A Boeing Company oraz LPP.

Fot. 1. Pracownicy Aiton Caldwell SA oraz studenci Rouen Business School podczas warsztatów.